Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


6. Anketa na dnu otevřených dveří naší školy

dscn7887.jpgVe čtvrtek 15. ledna 2015 se ve škole uskutečnil Den otevřených dveří pro rodiče budoucích prvňáčků, vycházejících žáků a všechny další zájemce. Nemohli chybět ani zástupci kroužku Fairtrade.

Na akci jsme se pečlivě připravili. Namalovali jsme plakát velikostí odpovídající významu akce a vymysleli a vytiskli dotazník. Výsledky průzkumu statisticky zpracujeme a porovnáme s výsledky žáků, kteří se účastnili přednášky o Fairtrade a také s výsledky žáků, kteří na přednášce nebyli.

Někteří členové našeho kroužku v den "D"pomáhali také jiným učitelům na jejich stanovištích prezentovat různé předměty, ale nejdůležitější místo přímo uprostřed školy obsadila naše skupinka. Náš stánek se zabýval prezentací mezinárodních projektů s dalšími školami, včetně etwinning. Naší hlavní činností bylo informování rodičů o projektech a o Fairtrade. 

dscn7884.jpg dscn7885.jpg dscn7886.jpg

Zaujmout dospělé, kteří hlídají malé dítě a hledají důvody, proč je přihlásit/ nepřihlásit právě do této školy nebylo snadné. Ale vymysleli jsme si účinnou strategii. Vždy jsme je poprosili o pomoc při průzkumu, který děláme pro důležitý projekt a požádali o vyplnění anonymního KRÁTKÉHO dotazníku. A pro jejich dítě jsme měli malou odměnu - samolepku etwinning. Nedaleko našeho stanoviště bylo několik tříd, kde rodiče mohli svoje dítě nechat plnit úkoly s někým jiným a využít chvilku volna na konverzaci s rozumnými bytostmi - s námi, o Fairtrade. Nakonec to nebylo tak těžké a většina oslovených rodičů dotazník vyplnila a ochotně si s námi povídala. Stihli jsme dotazníky také vyhodnotit a poskytnout rodičům zpětnou vazbu o jejich znalostech.